خدانظر دریکوند روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پلدختر در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا، اظهارداشت: حدود پنج سال است که سند توسعه استان در راستای مشخص کردن میزان عملکرد هردستگاه در طول سال  تا سال ۱۴۰۰ طراحی شده و سهم هر دستگاه نیز در این سند مشخص شده است.

وی افزود: بر اساس این سند که  متولی آن برنامه و بودجه است برای نخستین بار عملکرد مدیران شهرستانی امسال پیگیری و مدیران باید با توجه به قانون مدیریت و خدمات کشوری برنامه مدیریتی خود را از ابتدای سال به فرمانداری ارایه و یک سوم نمره و ارزشیابی را مدیران کل از فرماندار پیگیر می شوند.

مدیرکل بازرسی استانداری لرستان بیان کرد: بازرسی شهرستان از امروز برنامه مدیران دستگاه های اجرایی دریافت کند و در پایان سال مدیر مربوطه موظف است مستندات خود را در رابطه با اجرای این برنامه ها ارائه دهد.

وی افزود: براساس قانون شورای حل اختلاف دستگاه های اجرایی هیچ دستگاهی حق طرح دعاوی در محاکم قضایی علیه دستگاه دیگر را ندارد.

دریکوند بر در دسترس بودن مدیران در ملاقات چهره به چهره با مردم تاکید کرد و  یادآور شد: با توجه به فشارهای اقتصادی، تحریم و فشار شرایط کرونا باید مدیران در روزهای ملاقات مردمی با حضور در محل کار خود مردم را توجیه و تکریم کنند تا زمینه بدبینی آنها  ایجاد نشود.

وی بر نظارت فرماندار و بخشداران بر هزینه اعتبارات تاکید کرد و افزود: برخی دهیاری ها به جهت عدم نظارت کافی اعتبارات را هزینه نمی کنند و برگشت خورده می شود.

مدیرکل بازرسی استانداری لرستان گفت: بر اساس قانون خدمات کشوری هر دستگاه یک بازرس ویژه برای برخورد با سو استفاده کنندگان از موقعیت شغلی دارد و مدیری که نواقصی در حوزه عملکرد خود ببیند باید آن را گزارش کند در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به بند ۳۲ قانون آیین دادرسی وزارت خانه ها ، بانک ها ، شهرداری و تمام دستگاه ها می توانند علاوه بر وکلا از کارشناسان اداره خود با رشته حقوق و ۲ سال سابقه کار قضاوت به عنوان وکیل استفاده کنند.

دریکوند یادآورشد: سامانه ۱۱۱ یا سامد ( سامانه ارتباط مردم با دولت)روزانه در استانداری یک مدیر برای پاسخگویی به مردم حضوردارد و مردم می توانند از طریق این سامانه مستقیم با مدیر مربوطه ارتباط حاصل کنند و مدیران باید این مطلب در حوزه کاری خود به مردم اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل بازرسی استانداری لرستان از مدیران ، نیروهای مسلح ، خیران و همه کسانی که در جریان سیل و شرایط کرونا به مردم خدماتی ارایه دهند و تلاش کردند، تقدیر کرد.b_300_0_16777215_00_images_123123.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید