نشست بررسی پرداخت وام های قرض الحسنه و خود اشتغالی با حضور حجت الاسلام والمسلمین فولادی مدیر کل بازرسی , نظارت و ارزیابی عملکرد نهاد ریاست جمهوری , اقای ابراهیمی معاونت امور اقتصادی استانداری لرستان, مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد , بازرسی و امور حقوقی استانداری و مدیران عامل بانک های استان لرستان برگزار شد .

سعید یادگاری مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد , بازرسی و امور حقوقی استانداری لرستان اظهار داشت : باتوجه به اهمیت موضوع تخصیص وام های بانکی, در سفر دو روزه مدیر کل بازرسی, نظارت و ارزیابی عملکرد نهاد ریاست جمهوری , سه جلسه با مدیران عامل بانک های استان , صندوق کارآفرینی و مدیران ستادی استانداری برگزار شد .

ایشان افزود : در این جلسات مقرر شد در پرداخت وام های قرض الحسنه ریاست جمهوری به مبلغ ۱۵ میلیون تومان با پرداخت ۶۰ ماهه تسریع شود و همچنین بانک ها نیز نسبت به مانع زدایی و تسهیل کردن شرایط وام ها, همکاری لازم را با متقاضیان در دستور کار شعب قرار دهند .

وی افزود : قریب به ۱۲۵ هزار نامه و تماس بر خط با سامانه ۱۱۱ در سفر ریاست محترم جمهور به لرستان ثبت و تحویل اداره کل بازرسی شده که از این مقدار , تعداد ۳۵۸۶۳ فقره تسهیلات و وام بانکی است .

آقای یادگاری خاطر نشان کرد : از این تعداد تسهیلات , ۲۰۵۸۱ فقره وام خرد قرض الحسنه شامل قرض الحسنه ضروری , کمک هزینه تعمیر مسکن , درمان , ودیعه مسکن , هزینه تحصیل و وام بانکی و خرید کالا تخصیص شده و به مرور در حال پرداخت به متقاضیان است و همچنین مجموع تسهیلات تخصیصی , قریب به ۲ میلیارد ریال است که این مبلغ در راستای خدمت صادقانه و عینی به مردم شریف لرستان در بازه زمانی ۴ ماه و خارج از مصوبات سفر ریاست جمهوری صورت پذیرفته که مشابه این خدمت صادقانه , در دولت قبلی در سال ۱۳۹۶ مبلغی حدود ۵ میلیارد تومان جهت درخواست های مردمی, تصویب و بعد از سه سال (۱۳۹۹) به متقاضیان پرداخت شده است . لازم به ذکر است روند تسهیل, متداولا در حال انجام است b_300_0_16777215_00_images_559b3f4033a75b18cf8ad1ab47d2ee53.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید